2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаВевчанецот што специјалците на МВР го уапсија на карневалот за Василица пред...

Вевчанецот што специјалците на МВР го уапсија на карневалот за Василица пред десет дена стана магистер

Ѓорѓи Влајкиноски кому МВР му поднесе три прекршочни и една кривична пријава која може да го однесе в затвор магистрирал на темата “Децентрализацијата и македонскиот систем на локалната самоуправа со посебен осврт на општина Вевчани”.

На одбраната на магистратурата на Влајкиноски врвна менторка била Проф. д-р Тања Каракамишева а членови на комисијата биле Проф. д-р Александар Спасеновски и Проф. д-р Денис Прешова.

Доколку Јавното обвинителство ја прифати Кривичната пријава за Влајкиноски тој може да помине една година в затвор.

Ѓорѓи Влајкиноски е претседател на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани и тој беше единствениот уапсен на карневалот во Вевчани иако стотици луѓе за време на карневалот не носеа маски и ги фотографираа учесниците.

 

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...