16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Вевчанецот што специјалците на МВР го уапсија на карневалот за Василица пред...

Вевчанецот што специјалците на МВР го уапсија на карневалот за Василица пред десет дена стана магистер

Translate (Eng):[gtranslate]

Ѓорѓи Влајкиноски кому МВР му поднесе три прекршочни и една кривична пријава која може да го однесе в затвор магистрирал на темата “Децентрализацијата и македонскиот систем на локалната самоуправа со посебен осврт на општина Вевчани”.

На одбраната на магистратурата на Влајкиноски врвна менторка била Проф. д-р Тања Каракамишева а членови на комисијата биле Проф. д-р Александар Спасеновски и Проф. д-р Денис Прешова.

Доколку Јавното обвинителство ја прифати Кривичната пријава за Влајкиноски тој може да помине една година в затвор.

РЕКЛАМА

Ѓорѓи Влајкиноски е претседател на месниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани и тој беше единствениот уапсен на карневалот во Вевчани иако стотици луѓе за време на карневалот не носеа маски и ги фотографираа учесниците.

 

 

- Реклами -