23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Приведен маж од Прилеп поради обљуба на малолетничка

Приведен маж од Прилеп поради обљуба на малолетничка

Translate (Eng):[gtranslate]

НККР при ОВР Прилеп денеска (23.01.2021) поднесе кривична пријава до ОЈО Прилеп за сторено кривично дело “обљуба со злоупотреба на положбата” по член 189 од КЗ на РСМ, против Р.П.(46), пријавен од родител дека извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка. Од страна на судија на претходна постапка определена му е мерка притвор во траење од 30 дена во КПУ Битола.

РЕКЛАМА
- Реклами -