12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Забава Верноста на кучињата: Една недела го чекало сопственикот пред болницата. ВИДЕО

Верноста на кучињата: Една недела го чекало сопственикот пред болницата. ВИДЕО

Translate (Eng):[gtranslate]

Куче по име Бончук една недела чекало пред болницата во Турција додека неговиот сопственик бил на лечење поради мозочни проблеми. Бончук за својата верност била наградена со емотивна средба со сопственикот Кемал Сентурк, кога конечно излегол од болница во градот Трабзон на североистокот на Турција, пренесува “Sputnik”.

Сентурк бил префрлен во болница на 14-ти јануари поради емболија на мозокот, а Бончук го следела возилото на итната помош. Од тогаш секој ден се враќала и чекала пред болницата, а персоналот некогаш ја хранел. Кога Сентурк оваа недела конечно излегол од болница, Бончук трчала околу неговата инвалидска количка, скокала за да ја погали и мавтала со опашката.

РЕКЛАМА