3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија По предходно добиени информации МВР пронајде оружје во Блаце. (Видео)

По предходно добиени информации МВР пронајде оружје во Блаце. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Пронајдено оружје во Блаце
На 24.01.2021 по претходно добиени информации дека во атар на с.Блаце, во близина на границата со Косово има закопано разновидно оружје и муниција кои потекнуваат од 2001 година, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и СВР Скопје пронашле две зољи, еден РПГ7, три гранати за РПГ7, нишанска справа, две барутни полнења за РПГ7, девет парчиња муниција 7,62×54 R и два реденика кои биле закопани во земја. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА