25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Свет Татко си ја продал својата 15 годишна ќерка за 20.000 евра

Татко си ја продал својата 15 годишна ќерка за 20.000 евра

Translate (Eng):[gtranslate]

44-годишен жител на Подгорица е уапсен под сомнение дека сторил кривично дело трговија со луѓе на штета на својата малолетна ќерка, соопшти црногорската полиција.

Полицијата се сомнева дека тој петнаесетгодишната ќерка ја продал за 20.000 евра за да склучи недозволен брак. Во септември 2020 година осомничениот се согласил со семејство од Германија да склучи нелегален брак помеѓу неговата малолетна ќерка и нивниот син. Ја предал својата ќерка на братучедот кому му дал полномоштво за да ја пренесе во Германија.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -