11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаШекеринска: Ние можевме да набавиме вакцини уште пред неколку месеци, но замислете...

Шекеринска: Ние можевме да набавиме вакцини уште пред неколку месеци, но замислете што ќе речеше народот, ги тестираме на нив?!- Затоа чекавме до сега да се увериме и во нивната безбедонст.

За да се постигне договор треба да има желба од двете страни, не само во Владата туку и во целата држава ние има да се реши проблемот, ако има само половина од тоа на бугарската страна ќе го решиме проблемот, рече денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска, при гостување во Дневникот на „Сител“

Исто така ние сме членка на НАТО и благодарна сум што ни помогна многу, ни дадоа бесплатни 14.000 тестови, е тоа е таа солидарност и затоа се боревме да станеме и членка. Замислете Северна Македонија да објавеше дека може да набави вакцини уште пред неколку месеци и дел од испитувањата да беа кај нас, што ќе речеа граѓаните?? зарем на нас ќе ги тестирате?- Затоа ние чекавме да се увериме и во нивната во безбедноста на сите произведители, едноставно да завршат и сите тие испитувања..


тв сител

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...