31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Шекеринска: Ние можевме да набавиме вакцини уште пред неколку месеци, но замислете...

Шекеринска: Ние можевме да набавиме вакцини уште пред неколку месеци, но замислете што ќе речеше народот, ги тестираме на нив?!- Затоа чекавме до сега да се увериме и во нивната безбедонст.

Translate (Eng):[gtranslate]

За да се постигне договор треба да има желба од двете страни, не само во Владата туку и во целата држава ние има да се реши проблемот, ако има само половина од тоа на бугарската страна ќе го решиме проблемот, рече денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска, при гостување во Дневникот на „Сител“

Исто така ние сме членка на НАТО и благодарна сум што ни помогна многу, ни дадоа бесплатни 14.000 тестови, е тоа е таа солидарност и затоа се боревме да станеме и членка. Замислете Северна Македонија да објавеше дека може да набави вакцини уште пред неколку месеци и дел од испитувањата да беа кај нас, што ќе речеа граѓаните?? зарем на нас ќе ги тестирате?- Затоа ние чекавме да се увериме и во нивната во безбедноста на сите произведители, едноставно да завршат и сите тие испитувања..


тв сител

РЕКЛАМА
- Реклами -