12.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Докторка од Македонија ја прими кинеската вакцина во Србија. (Видео)

Докторка од Македонија ја прими кинеската вакцина во Србија. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Докторката Ирена Витановска од Македонија вчера во Бујановац примила кинеска вакцина против Ковид-19, оваа информација ја потврди докторката Витановска во интервју за телевизија Сител.

– Сѐ беше организирано. Ме примија како доктор од Македонија и без проблем се вакцинирав, рече Витановска во изјава за Сител.

Појаснува дека дека без добиен код не може да се прими вакцинита. Во однос на постапката вели дека секој што има српски документ може да се вакцинира.

РЕКЛАМА

– Треба да има српски документ. Јас имам српски документ зашто порано работев во Србија. И така можев да се најавам од српски телефон преку мои роднини за Институтот Торлак да ме регистрира, вели Витановска.