22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаШакири распали: И голи можеме да се сликаме, а вие да ни...

Шакири распали: И голи можеме да се сликаме, а вие да ни се фатите, не пали веќе тоа „лесна девојка“!

Лиса Баута Шакири која е позната како поборник за женските права, воедно и правник, а е сопруга на познатиот рок пејач Бени Шакири, во врска со случајот за објавување слики од девојчи во групата на Телеграм која сега е затворена за порнографска соджина, на Фејсбук напиша:

Е сега вака: НИЕ ЖЕНИТЕ што сакаме ке постираме! И голи можеме да се сликаме, а вие да ни се фатите!
Не ви пали веке тоа “лесна девојка”

Таа дополни дека ова е напад врз сите жени.

Драги жени, ова е напад врз сите нас!
Не смееме да се криеме, не смееме да ќутиме. Ние не сме сексуални објекти, туку сексуални суштества! Нашата сексуалност е наша работа, и наше право! Со тоа не се срамиме, напротив, се гордееме зошто преку тоа деца рагаме!

Драги девојки жртви – на мојот фб и инста профил има и слики каде сум доста разголена!
Јас сум мајка на 2 деца и сопруга на брилиантен маж кој има почит кон жената и женското тело!
Постирање слики е тотално ОК!
Штом е за мене, за вас е уште повеке!
Главата горе!
Ние сме заедно во ова.
П.с. ви стојам на располагање за поддршка и секаква помош! – напиша таа на својот Фејсбук профил во знак на поддршка за сите жени.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....