15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаПротест за случајот „Монструм“ во Скопје, улиците ќе бидат блокирани три часа

Протест за случајот „Монструм“ во Скопје, улиците ќе бидат блокирани три часа

Семејствата на обвинетите во случајот „Монструм“, најавија протест во Скопје, откако во завршните зборови на последното судско рочиште, Обвинителството побара највиоски казни за нив поради петкратното убиство кај Смилковското езеро.

Полицијата потврди дека за денеска е закажан протест со почеток во 13,30 часот, кој ќе започне од парк Чаир со движење по улицата „Цветан Димов“, во продолжение по булеварот „Крсте Мисирков“, десно по булеварот „Гоце Делчев“ заедно со група која што ќе се собира пред „Скендер бег“ ќе се упати по улицата „Филип Втори Македонски“ до OJO во траење од три часа.

„Од тие причини СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по горенаведените сообраќајници. Затворени за сообраќај од 13,00 часот до завршување на протестот, ќе бидат следните улици: булеварот Христијан Тодоровски Карпош“, улицата „.Џон Кенеди“, улицата „Цветан Димов“, булеварот „Гоце Делчев“ и улицата „Филип Втори Македонски“, а сообраќајот ќе биде пренасочен по околните сообраќајници. СВР Скопје апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници“, се вели во соопштението на МВР.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...