9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонија„Пpивeдeни контejнepите“ – им гo попpeчyвaле пaтот на демонстpaтите.

„Пpивeдeни контejнepите“ – им гo попpeчyвaле пaтот на демонстpaтите.

Голем е револтот на граѓаните откако неколку илјади наши сограѓани Албанци излегоа на протест со поддршка за терористите кои убија 5 цивили кај Смилковското езеро.

Демонстратите бараат правда, бидеќи министерот Заев низ неколку наврати кажа дека не се тие кои го извршили масакарот и ги знае сторителите..

На самиот крај од протестот, ситуацијата ескалираше и започна насилството кон полицијата, која беше мета на пиротехнички материјал и камења, а настрадаа и неколку контејнери.

Очигледно контејнерите се „единствените приведени од овие протести за време на пандемија“.

Фото: Фуркан Салиу
Нема достапен описНема достапен опис

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...