24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Ѓоко Танаскоски уште една година ќе си зема државни парички...

Ѓоко Танаскоски уште една година ќе си зема државни парички…

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот прв цариник, охриѓанецот Ѓоко Танаскоски уште една година ќе биде на државна „цицка“. На последната седница на владата ан РСМ, одобрено е барањето за Апанажа поднесено од Ѓоко Танаскоски.Танаскоски една година ќе прима апанажа од државниот буџет на РСМ во висина нод некаде 60.000,оо денари, со оглед на статусот кој го добил по разрежувањето од директорската позиција во Царинската Управа на РСМ-Невработено лице, пишува :Охрид Скај

Танаскоски пред да стапи на должноста директор на Царинската Управа, работеше како Брокер во филијалата на Кроација Осигурување во Охрид, каде пред да биде назначен за „прв цариник“ си даде отказ.

Извор: Охрид Скај

РЕКЛАМА
- Реклами -