23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Бонева: Станот во Скопје го купивме со парите од  Лото кои мажот...

Бонева: Станот во Скопје го купивме со парите од  Лото кои мажот ми ги доби во 2103

Translate (Eng):[gtranslate]

Станот во Скопје на синот на поранешната пратеничка од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Силвана Бонева, не бил купен од пари од нејзините патни трошоци ниту пак со криминални пари, тврди таа за ,,Фокус”. Открива дека истиот изнесувал 97.200 евра, а го платиле со средства премијата на лото која ја добил нејзиниот сопруг, со неговата животна заштеда, со пари од осигурителна компанија како надомест за штета за сообраќајка, пари од продажба на наследена нива, како и парична помош од нејзиниот татко.

Додава дека нејзиниот сопруг 40 години играл системи на лото и во 2013 година освоил добивка.

-Иако и во ВМРО и СДСМ знаеја за тоа, Антикорупциска во 2014 година преку УЈП шест месеци водеше постапка за испитување на мојот и имотот на блиските. Ја затвори постапката со решение на УЈП дека нема основ за покренување на било каква постапка, бидејќи се што имаме е законски стекнато. СДСМ преку пресови ја труеше јавноста дека криминално сум го стекнала тоа. Лагите за становите и патните трошоци продолжија да ги сејат во јавноста, со цел да поттикнат омраза и злоба – вели струмичанката.

РЕКЛАМА

Сепак, околу тоа која е сумата која на играта на среќа ја освоил нејзиниот сопруг, таа вели дека тој податок не би го споделила со јавност.

- Реклами -