24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Советник на СДСМ физички бил нападнат од советник на ВМРО ДПМНЕ

Советник на СДСМ физички бил нападнат од советник на ВМРО ДПМНЕ

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред сите советници, од страна на координаторот на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ Славчо Мисајалевски бев физички нападнат и добив директни закани по својот живот и безбедноста на моето семејство.Случајот е уредно пријавен во најблиската полициска станица ПС Ѓорче Петров и очекувам разрешница.

Оваа прилика ја користам да упатам апел до локалните функционери на ВМРО-ДПМНЕ да престанат со обидите за неискрени извинувања, заканата од Мисајлевски е сериозна и со неа ќе се занимаваат надлежните органи.

Инаку ова не е првпат функционери на ВМРО-ДПМНЕ да се закануваат кон советници во Општина Ѓорче Петров. Јас лично, но и други советници сме сведочеле на брутални закани од страна на советници од редивите на ВМРО-ДПМНЕ.,

РЕКЛАМА

Секому му е јасно, јасно им е и во белиот дворец дека ВМРО-ДПМНЕ и овде во Ѓорче и секаде низ државата ќе доживее убедлив пораз на претстојните локални избори. Но закани по бебзедноста, закани по сигурноста на цели семејства нема да толерираме.

Секој еден кој се заканува без разлика на причината мора да се соочи со одговорност. Очекуваме дека така ќе биде и во овој случај.

Влатко Цветковски, координатор на советничката група на СДСМ во општина Ѓорче Петров

- Реклами -