2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаСоветник на СДСМ физички бил нападнат од советник на ВМРО ДПМНЕ

Советник на СДСМ физички бил нападнат од советник на ВМРО ДПМНЕ

Пред сите советници, од страна на координаторот на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ Славчо Мисајалевски бев физички нападнат и добив директни закани по својот живот и безбедноста на моето семејство.Случајот е уредно пријавен во најблиската полициска станица ПС Ѓорче Петров и очекувам разрешница.

Оваа прилика ја користам да упатам апел до локалните функционери на ВМРО-ДПМНЕ да престанат со обидите за неискрени извинувања, заканата од Мисајлевски е сериозна и со неа ќе се занимаваат надлежните органи.

Инаку ова не е првпат функционери на ВМРО-ДПМНЕ да се закануваат кон советници во Општина Ѓорче Петров. Јас лично, но и други советници сме сведочеле на брутални закани од страна на советници од редивите на ВМРО-ДПМНЕ.,

Секому му е јасно, јасно им е и во белиот дворец дека ВМРО-ДПМНЕ и овде во Ѓорче и секаде низ државата ќе доживее убедлив пораз на претстојните локални избори. Но закани по бебзедноста, закани по сигурноста на цели семејства нема да толерираме.

Секој еден кој се заканува без разлика на причината мора да се соочи со одговорност. Очекуваме дека така ќе биде и во овој случај.

Влатко Цветковски, координатор на советничката група на СДСМ во општина Ѓорче Петров

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...