23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Видео: Моника Јовановска од Велес претепана и сил*вана од својот дечко, за...

Видео: Моника Јовановска од Велес претепана и сил*вана од својот дечко, за жал обвинение против насилникот нема..

Translate (Eng):[gtranslate]

Силувана, претепана и со тешки трауми. Ова е голготата низ која поминува велешанката Моника Јовановска која цели шест месеци чека ОЈО да покрене обвиение против насилникот. Оваа млада девојка за ТВ 24 раскажа и со документи го поткрепи случајот во кој вели дека била брутално тепана со тупаници, клоци, силувана, па повторно тепана од 32 годишниот велешанец со кој претходно била во врска.

Настанот се случил ноќта на 2 август на автопатот Скопје-Велес, на враќање од кафе ресторант каде биле да разговараат, а Моника одбила да ја продолжи врската со него.
За повеќе детали ТВ24

РЕКЛАМА
- Реклами -