17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија ''Да не може човек да си поверува'': Откриена фабрика за пари во...

”Да не може човек да си поверува”: Откриена фабрика за пари во Тетово.

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицијата истражува постоење работилница за фалсификување пари во тетовскиот регион. Според „Алсат“ во рамките на истражната група, тие најавуваат дека фалсификуваните пари запленети на 27 јануари во казино во Куманово, создаваат траги за истрага во тетовскиот регион каде се сомнева за работник кој издал доста банкноти.

РЕКЛАМА
- Реклами -