23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Струмичани навеле малолетно девојче: Едниот додека вршел обљуба другиот снимал со мобилен...

Струмичани навеле малолетно девојче: Едниот додека вршел обљуба другиот снимал со мобилен телефон.

Translate (Eng):[gtranslate]

Kривична пријава поднесе СВР Струмица против 28-годишен жител на с.Баница, струмичко со иницијали В.Ѓ. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „подведување и овозможување полови дејствија“ и против 24-годишен струмичанец со иницијали С.Т. поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „подведување и овозможување полови дејствија“ и „производство и дистрибуција на детска порнографија’’.

В.Ѓ. во текот на летото 2019 добил понуда од С.Т. да му овозможи средба со малолетничка во напуштен локал во трговски центар, каде што В.Ѓ. извршил обљуба над оштетената, а С.Т. со мобилен телефон го снимал настанот.

РЕКЛАМА
- Реклами -