17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Рамстор си доби нов сопственик, и тоа не било кој туку претседателот...

Рамстор си доби нов сопственик, и тоа не било кој туку претседателот на Македонско-Турска стопанска комора во Македонија Ајдоган Адемовски

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на Македонско-Турска стопанска комора во Македонија (МАТТО), Ајдоган Адемовски кој е и сопственик на Трговскиот центар „Капитол мол“ и „Хотел Хилтон“ во Скопје, ќе купи 100% акциите на „Рамстор Македонија“, соопштија МАТТО.

Преговорите во врска со потпишувањето на договорот за пренос на уделот се во тек.

„Претходно е одлучено да се одложи јавно објавување на дискусиите што треба да се одржат по ова прашање со цел да не се нарушат легитимните интереси на нашата компанија и да се избегнат заблуда на инвеститорите“, се вели во соопштението.

РЕКЛАМА

Рамстор е дел од Мигрос Тиџарет А.Ш, еден од најголемите ланци на маркети во областа на малопродажбата во Турција.

Рамстор има вкупно 21 маркет и еден Трговски центар во центарот на Скопје со повеќе од 90 избрани продавници и брендови и сместен на простор во 25.000 м2.

- Реклами -