2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаРамстор си доби нов сопственик, и тоа не било кој туку претседателот...

Рамстор си доби нов сопственик, и тоа не било кој туку претседателот на Македонско-Турска стопанска комора во Македонија Ајдоган Адемовски

Претседателот на Македонско-Турска стопанска комора во Македонија (МАТТО), Ајдоган Адемовски кој е и сопственик на Трговскиот центар „Капитол мол“ и „Хотел Хилтон“ во Скопје, ќе купи 100% акциите на „Рамстор Македонија“, соопштија МАТТО.

Преговорите во врска со потпишувањето на договорот за пренос на уделот се во тек.

„Претходно е одлучено да се одложи јавно објавување на дискусиите што треба да се одржат по ова прашање со цел да не се нарушат легитимните интереси на нашата компанија и да се избегнат заблуда на инвеститорите“, се вели во соопштението.

Рамстор е дел од Мигрос Тиџарет А.Ш, еден од најголемите ланци на маркети во областа на малопродажбата во Турција.

Рамстор има вкупно 21 маркет и еден Трговски центар во центарот на Скопје со повеќе од 90 избрани продавници и брендови и сместен на простор во 25.000 м2.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...