4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаСин ја нападнал својата 65 годишна мајка со нож во Скопје...

Син ја нападнал својата 65 годишна мајка со нож во Скопје…

Скопјанка се здобила со убодни рани откако била нападната од својот син, информира МВР.

-На 01.02.2021 околу 20.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека 40-годишниот В.Д. од Скопје во домот со остар предмет ја нападнал неговата 65-годишна мајка, нанесувајќи ѝ убодна рана. По целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава, пренесува полицијата.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...