1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонија''После 46 години Игор Џамбазов се сретa со коњот Дорчо од филмот...

”После 46 години Игор Џамбазов се сретa со коњот Дорчо од филмот „Волшебното самарче”- Напиша неговата девојка Илина..

По цели 46 години од снимањето на легендарниот филм „Волшебното самарче“ актерот Игор Џамбазов повторно се сретна со коњот Дорчо стои во објавата на неговата девојка Илина. Но дали се работи за истиот коњ не сме сигурни во целост бидеќи животниот век на коњите е од 25 до 33 години, или пак се работи за коњ со самар, при што се разбудиле убавите спомени кај нашиот Игор.

Неговата девојка, Илина Арсова објави фотографии на Инстаграм.

-После 46 години повторна средба на Игор и Дорчо. Дорчо денес е сериозен коњ со сериозна работа…., а ние уметниците си остануваме уметници, напиша Илина во објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...