30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Голема полициска акција во Прилеп - се апсат дилери и полицајци

Голема полициска акција во Прилеп – се апсат дилери и полицајци

Translate (Eng):[gtranslate]

Голема полициска акција е во тек во Прилеп, потврдуваат од МВР за ТВ21.

Според првичните неофицијални информации на ТВ21, разбиена е голема мрежа на дилери на дрога.Се апсат лица од познати локали во Прилеп.
Акцијата е во тек и токму поради тоа од МВР не соопштуваат повеќе детали.Неофицијално, приведени се полициски службеници, сопственици на локали, бизнисмени…
тв21

РЕКЛАМА
- Реклами -