17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Просто да не му се верува на човек: Полицијата пронајде хероин во...

Просто да не му се верува на човек: Полицијата пронајде хероин во Гостивар

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес, (05,02) во 12,00 часот по преземени мерки од страна на инспектори од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар извршен е претрес во домот кај В.С.(37) од Гостивар при што се пронајдени околу 110 грама хероин. Лицето е лишено од слобода. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

РЕКЛАМА
- Реклами -