24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија ТикТокер се пофали дека поминал со лажни флешери, на патарина при што...

ТикТокер се пофали дека поминал со лажни флешери, на патарина при што беше веднаш казнет од страна на МВР. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициски службеници од ПС Тетово на 03.02.2021 во 21 часот му изрекоа соодветна казна според Законот за безбедност во сообраќајот на Ш.С. (20), кој со возило „ауди“ со тетовски регистерски таблички незаконски, со употреба на т.н. „флешери“ и хорна поминал без да плати патарина на наплатната станица Желино и тоа го објавил на социјалната мрежа „тик ток“.

Ш.С. во службениот разговор го признал делото а т.н. „флешери“ се демонтирани.

МВР во соработка со Државниот инспекторат за транспорт на 31.01 и 01.02 санкционираше 32 лица за незаконско користење на т.н. „флешери“ со цел да се избегне плаќањето патарина, а ваквите засилени контроли ќе продолжат и во наредните денови.

РЕКЛАМА

- Реклами -