30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Фуркан Салиу: -Нема вакцини Има корупција Нема правда- Време е за нови...

Фуркан Салиу: -Нема вакцини Има корупција Нема правда- Време е за нови избори !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарот Фукран Салиу видно револтиран од актуелните состојби во државата ги посочи најголемите проблеми кои ги има државата, а очигледно власта нема ниту капацитет, ниту волја да ги реши.

Според него ова е доволна причина да имаме нови предвремени парламентарни избори.

-Нема вакцини Има корупција Нема правда Има нестабилно мнозинство Оправдувањето НАТО и ЕУ веќе не држи вода Оправдувањето Груевски стана банално Време е за нови избори, пишува тој на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -