1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаТетовчанец си купил BMW со фалсификувани евра...

Тетовчанец си купил BMW со фалсификувани евра…

Жител на тетовското село Шипковица купил „бмв“ со фалсификувани евра. Сопственикот на автомобилот, иако знаел дека парите се лажни, се обидел да ги стави во промет.

Според информациите на МВР, поднесена е кривична пријава против И.А. (45) од тетовска Шипковица и Б.Е. (48) од тетовска Долна Лешница поради основи на сомнение дека сториле кривично дело фалсификување пари.

Пријавениот И.А. се сомничи дека во септември минатата година од Б.Е. купил автомобил „бмв“ и му платил со фалсификувани 4.500 евра, а Б.Е., иако знаел дека се фалсификувани банкнотите, не ги пријавил и во неколку наврати се обидел да ги пушти во промет.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...