31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Матичните лекари им се налутија на здравствените власти: Не сме телефонски секретарки

Матичните лекари им се налутија на здравствените власти: Не сме телефонски секретарки

Translate (Eng):[gtranslate]

Матичните лекари, врз чиј грб ќе падне целата процедура за закажување на вакцинирањето, им се налутија на здравствените власти. Реагираат дека се блокирани со работа, а ова уште толку ќе им го скуси времето за преглед на пацинети. Не сме телефонски секретарки, туку здравствени работници, вели за Телма претседателката на здружението на приватни лекари, Лилија Чолакова-Дервишова.

РЕКЛАМА
- Реклами -