31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Oдземени се два мотора во Скопје и седум мотоциклисти се санкционирани..

Oдземени се два мотора во Скопје и седум мотоциклисти се санкционирани..

Translate (Eng):[gtranslate]

Седум мотоциклисти се санкционирани и два мотора се одземени во акциска контрола што вчера ја спроведе полицијата на територија на Скопје.

Министерството за внатрешни работи попладнево соопшти дека казните се препишани согласно Законот за безбедност на сообраќајот на патиптата кој стапи на сила на 26 декември 2020 година.

Оттаму најавуваат дека засилените контроли продолжуваат со цел да се воспостави поголема безбедност на сообраќајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -