16.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Го повикаа мојот татко на 72 години во полиција, бидеjќи го опцул...

Го повикаа мојот татко на 72 години во полиција, бидеjќи го опцул министерот Бочвароски

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопјанец на возраст од 72 години е поканетод МВР на информативен разговор затоа што на Фејсбук го опцул министерот за транспорт и врски Бочварски, тврди неговот син. Иако овој вид на поведение се гони според законот за граѓанска одговорност и Бочварски ако се смета за понижен или навреден и акосака треба да покрене граѓанска парница во МВР најверојатно изливот на емоции на скопјанецот го третираат како закана за безбедноста на министерот и го повикуваат во полиција.

РЕКЛАМА
- Реклами -