17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Единствено во Македонија: Тетовчанецот Бесник изработи Џип 6X6 !!!

Единствено во Македонија: Тетовчанецот Бесник изработи Џип 6X6 !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Ексклузивно за Шило Магазин Бесник Билали заедно со 20 годишниот Емир Таири Арбен Муареми и Рамадан Рамадани изработија вистински ѕвер.
Идејата за вакво возило се разбира била на младиот Тетотовчанец Бесник: Додека седев во канцеларија дојдов до идеја како од повеќе возила да направам едно со кое ќе можам да го искачам секој врв, па дојдовме до идеја да изработиме возило 6X6 кое e единствено во Македонија, раскажува за Шило Бесник. Да бидам искрен, ни требаше многу време и многу труд за да направиме вакво возило, но крајниот ефект не изненади, како мене, така и моите другари. На прашањето дали овој теренец ќе може да го погледнеме на македонските патишта, Бесник ни одговори дека се чека целокупната дукументација од Машинскиот Факултет и исто така карактеристично за ова возило е тоа што може да влечат само две тркала, но може да се уклучат и 4 или пак сите 6 тркала…
Во продолжение погледнете за какво возило станува збор:

 

РЕКЛАМА
- Реклами -