23.9 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЕдинствено во Македонија: Тетовчанецот Бесник изработи Џип 6X6 !!!

Единствено во Македонија: Тетовчанецот Бесник изработи Џип 6X6 !!!

Ексклузивно за Шило Магазин Бесник Билали заедно со 20 годишниот Емир Таири Арбен Муареми и Рамадан Рамадани изработија вистински ѕвер.
Идејата за вакво возило се разбира била на младиот Тетотовчанец Бесник: Додека седев во канцеларија дојдов до идеја како од повеќе возила да направам едно со кое ќе можам да го искачам секој врв, па дојдовме до идеја да изработиме возило 6X6 кое e единствено во Македонија, раскажува за Шило Бесник. Да бидам искрен, ни требаше многу време и многу труд за да направиме вакво возило, но крајниот ефект не изненади, како мене, така и моите другари. На прашањето дали овој теренец ќе може да го погледнеме на македонските патишта, Бесник ни одговори дека се чека целокупната дукументација од Машинскиот Факултет и исто така карактеристично за ова возило е тоа што може да влечат само две тркала, но може да се уклучат и 4 или пак сите 6 тркала…
Во продолжение погледнете за какво возило станува збор:

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...