7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаКостадин Костадинов до Апасиев: Димче со такви како тебе одма се справувам,...

Костадин Костадинов до Апасиев: Димче со такви како тебе одма се справувам, но жал ми е… од такви како тебе народот уште долго ќе трпи….

Портпаролот на СДСМ и пратеник, Костадин Костадинов, синоќа гостуваше на Канал 5, во емисијата „Само вистина.” Тој се осврна на повеќе теми, кои се во моментов актуелни во државата.

Секако најактуелно е набавката на вакцини, нешто поради кое оваа гарнитура на власт ги трпи најголемите критики. Имено, во моментов, во нашата земја се уште нема ниту една доза вакцини.

Претходно во денот, Костадинов во Собранието имаше дебата со пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев. Во една од неговите реплики, тој рече:

-Димче Апасиев може да се осеќа и како северномакедонец и како кубанец и како мексиканец, тоа е лично чувство.

Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик признаен од цел свет.

Димче едно ќе ти кажам, со такви фаш изои-дни, искомплексирани ликови како тебе, многу лесно ќе се справам, за жал трпат оние кои ти дале глас мислејки дека си борец за работнички права, не пратеник кој доаѓа на работа за од говорница да исплука и да си оди, рече Костадинов.

Тој потоа му се обрати со зборовите: „Сигурен сум дека во јавноста многу добро се знае, чие дете бил Димче Апасиев во Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во Велес, каде бил еден од најголемите активисти.

За сега Димче Апасиев да стане најголемиот левичар, во наводници, најголемиот „патриот“ и.т.н. -рече Костадинов.

Извор: Галама

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...