24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Конечно правдата победи: Апелација одлучи 2 години затвор за сообраќајката кај млечен...

Конечно правдата победи: Апелација одлучи 2 години затвор за сообраќајката кај млечен ресторан.

Translate (Eng):[gtranslate]

Апелацискиот суд ја преиначил казната за возачот за сообраќајката кај Млечен од пред две години во која животот го загуби 32-годишниот Гоце Димитриевски, а тешко повредена беше неговата сопруга Наташа Димитриевска, која го загуби и плодот во несреќата.

Димитриевска на Твитер информира дека возачот Апелација одлучила возачот да одлежи две години во затвор, а добил и забрана 2 години да не смее да управува со патничко моторно возило.

Случајот во јавноста стана актуелен откако Нашата почна правна битка откако првично за возачот беше одредена условна казна. Наташа бараше одговорноост и јавната обвинителка Снежана Будалевска Ѓорѓиевска, која според неа, не постапила правилно и позакон.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -