21.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија ПАТНИЧКИОТ ВОЗ ОД ВЕЛЕС ЗА КОЧАНИ ИЗЛЕТАЛ ОД ШИНИТЕ

ПАТНИЧКИОТ ВОЗ ОД ВЕЛЕС ЗА КОЧАНИ ИЗЛЕТАЛ ОД ШИНИТЕ

Translate (Eng):[gtranslate]

Патничкиот воз од Велес за Кочани вчера попладне излетал од шините. Несреќата се случила околу 17.20 чaсот на делницата од Велес кон Штип, во делот на Овче Поле. Неофицијалните информации се дека меѓу десетината патници кои биле во единствениот патнички вагон, нема повредени.

Од Македонски железници АД Транспорт потврдуваат дека воз излетал од шините и се работи на санирање на шетата.

Повеќе во СДК.МК

РЕКЛАМА
- Реклами -