22.8 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Филипче еден месец нема објаснување зошто директорот на струшката болница е се...

Филипче еден месец нема објаснување зошто директорот на струшката болница е се уште на функцијата

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче речиси еден месец нема објаснување
зошто директорот на струшката болница Мухамед Асани е се уште на функцијата и
покрај тоа што Државниот санитарен здравствен инспекторат (ДСЗИ) утврди
дека дома имал дива амбуланта во која вршел прегледи, откако пациентка го
обвини за лекарска грешка оти по породување со царски рез во струшката болница дома си заминала без бубрег и матка.Место одговори на овие прашања, прес
службата на министерот, уште еднаш повтори дека за преземање мерки се чека стручниот надзор за случајот од Лекарската комора на Македонија.

А1он

РЕКЛАМА
- Реклами -