24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Започна регистрацијата на vakcinacija.mк, веб порталот работи по системот падни-стани

Започна регистрацијата на vakcinacija.mк, веб порталот работи по системот падни-стани

Translate (Eng):[gtranslate]

Почна виртуелниот ред за вакцинација, но првиот ден со сериозни потешкотии тече регистрацијата на сајтот вакцинација.мк. За пријава предвидена е уште една интернет страна “ковид19вакцинација.мк”, но засега таа не е во функција.

Од Министерството за здравство велат дека се прават последните технички прилагодувања и штом се овозможи целосна функција на веб страницата, јавноста ќе биде информирана.

РЕКЛАМА

сител

- Реклами -