19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаСекоја чест: Полициски службеник во Охрид му помага на стар дедо да...

Секоја чест: Полициски службеник во Охрид му помага на стар дедо да ја премине улицата..

Полицијата овој период со полни раце работа. Постојано се на терен, контролираат колку возачите ги почитуваат сообраќајните правила, контролираат дали се почитуваат препораките на Владата за носење на лична заштита како возачите, така и на пешачите, но и помагаат.

Денеска ваков пример покажа полицаец кој му помогна на стар маж да ја премине улицата на пешачкиот премин во близина на Градскиот пазар во Охрид .
Погледнетеја оваа несекојдневна фотографија во Охрид.

охридвест

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...