2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаВенко Филипче: Не сакам јас да сум лидер на СДСМ, Зоран Заев...

Венко Филипче: Не сакам јас да сум лидер на СДСМ, Зоран Заев одлично си ја води државата, и премногу вложи во здравството.

Министерот за здравство, Венко Филипче кој го реализира својот втор мандат е дел од Владата на Зоран Заев.

Со оглед на тоа што следува конгрес на кој партијата ќе избира нов лидер, го прашаа од тв21 дали токму Филипче може да се појави како кандидат?

Тој одговори дека нема такви намери, потенцирајќи дека премиерот Зоран Заев многу добро ги реализира работите, ставајќи акцент на менаџирањето со корона кризата.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...