29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаГолемината на Битолскиот Јутјубер Ритко: На мало детенце му купува се што...

Големината на Битолскиот Јутјубер Ритко: На мало детенце му купува се што ќе посака..

Малкумина знаат дека Битолскиот Јутјубер Ритко е и голем хуманист, а на прашњето на Шило Магазин од каде толкава хуманост во последен период, Ритко ни одговори: “Давам зошто знам како е да немаш ништо во животот, до скоро сум немал ништо и јас, живеев од продажба на дрва и пластика. Но сега кога почнав да правам вртоглава сума на пари преку Јутјуб сакам да ме паметат луѓето и по добро а не само да ме бие лош глас.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...