31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Големината на Битолскиот Јутјубер Ритко: На мало детенце му купува се што...

Големината на Битолскиот Јутјубер Ритко: На мало детенце му купува се што ќе посака..

Translate (Eng):[gtranslate]

Малкумина знаат дека Битолскиот Јутјубер Ритко е и голем хуманист, а на прашњето на Шило Магазин од каде толкава хуманост во последен период, Ритко ни одговори: “Давам зошто знам како е да немаш ништо во животот, до скоро сум немал ништо и јас, живеев од продажба на дрва и пластика. Но сега кога почнав да правам вртоглава сума на пари преку Јутјуб сакам да ме паметат луѓето и по добро а не само да ме бие лош глас.

РЕКЛАМА
- Реклами -