26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Малиот Сухејб ја напушти Клиниката за детски болести по 9 месечна хемотерапија

Малиот Сухејб ја напушти Клиниката за детски болести по 9 месечна хемотерапија

Translate (Eng):[gtranslate]

„Јас сум здрав и сакам дома! Вака извика петгодишниот Сухејб кој после 9 месеци хемотерапија си заминува од Клиниката за детски болести. За овој херој денес аплаудиравме со директорката Аспазија Софијанова и целиот тим.“ напиша Филипче во коментарот на објавеното видео од настанот..

РЕКЛАМА
- Реклами -