26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаМинистерката Мила Царовска оди во изолација...

Министерката Мила Царовска оди во изолација…

Поради контакт со заразено лице, министерката за образование и наука, Мила Царовска оди во изолација, информираат за МИА од Министерството за образование и наука.

Се одложуваат сите нејзини најавени средби за следниве денови. Откажано е и нејзиното присуство на јавната дебата за државната матура организирана од Клубот на младински прашања и политики, што треба да се одржи утре. На дебатата ќе учествува претставник од Министерството за образование и наука. Поради државната матура изминатиов период имаше бојкот на наставата, а во меѓувреме се очекува да се најде решение.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...