19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаСилвана Јовановска поради нејзината сиромаштија била исмејувана од нејзините другарки, а нејзиниот...

Силвана Јовановска поради нејзината сиромаштија била исмејувана од нејзините другарки, а нејзиниот свекор не ја сака ни нејзе ни своето внуче.

Силвана имала тешко детство од мала била оставена од родителите, па потоа животот си поиграл и со нејзе и со нејзината сиромаштија. Силвана била исмејувана зошто нема што да јаде, одбегнувана од сите, ексклузивно за Шило ни открива Силвана во приватна порака. Колегите од Тв Алфа снимиле и животна сторија за мачниот живот на Силвана, нејзиниот сопруг и нејзиното две годишно девојче. Семејството Јованови нема никаква работа, живее и егзистира од продажба на пластични шишиња, а нејзиниот свекор им дал само една ладна подрумска соба од куќата, тој не сака ни да ги погледне, ниту нејзе, ниту нејзиниот сопруг, а ниту неговата двегодишна внука…

Оваа трогателна приказна може да ја погледнете на следниот линк на 24:00 минута, а тие што сакаат да помогнат може слободно да се јават на телефонскиот број 075 304-405.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...