24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Силвана Јовановска поради нејзината сиромаштија била исмејувана од нејзините другарки, а нејзиниот...

Силвана Јовановска поради нејзината сиромаштија била исмејувана од нејзините другарки, а нејзиниот свекор не ја сака ни нејзе ни своето внуче.

Translate (Eng):[gtranslate]

Силвана имала тешко детство од мала била оставена од родителите, па потоа животот си поиграл и со нејзе и со нејзината сиромаштија. Силвана била исмејувана зошто нема што да јаде, одбегнувана од сите, ексклузивно за Шило ни открива Силвана во приватна порака. Колегите од Тв Алфа снимиле и животна сторија за мачниот живот на Силвана, нејзиниот сопруг и нејзиното две годишно девојче. Семејството Јованови нема никаква работа, живее и егзистира од продажба на пластични шишиња, а нејзиниот свекор им дал само една ладна подрумска соба од куќата, тој не сака ни да ги погледне, ниту нејзе, ниту нејзиниот сопруг, а ниту неговата двегодишна внука…

Оваа трогателна приказна може да ја погледнете на следниот линк на 24:00 минута, а тие што сакаат да помогнат може слободно да се јават на телефонскиот број 075 304-405.

РЕКЛАМА
- Реклами -