2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаУкрадени 162 пригушувачи за автоматски пушки од поранешен погон за оружје

Украдени 162 пригушувачи за автоматски пушки од поранешен погон за оружје

Вчера во 15.00 часот во полициската канцеларија Самоков, С.С.(36) од Скопје, управител на приватна фирма, пријавил дека во периодот од јули 2020 до 09.02.2021 од прирачниот магацин, лоциран во склоп на компанијата, поранешен погон за ремонт на оружје, сега погон за конфекција, непознат сторител одзел 162 пригушувачи за автоматска пушка и две цевки и кундаци за воздушни пушки, соопштуваат од МВР.

 

Извршен бил увид на местото, а за настанот бил известен Јавен обвинител од ОЈО Кичево. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...