24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Заев: Вучиќ ни подари вакцини, а јас му подарив икона од Св....

Заев: Вучиќ ни подари вакцини, а јас му подарив икона од Св. Пантелејмон

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес, македонскиот премиер, Зоран Заев ги прими првиот дел од вакцините од страна на српскиот претседател, Александар Вучиќ на граничниот премин Табановце.

Во рамки на соработката и доброто пријателство, на својот инстаграм профил, премиерот, Зоран Заев објави фотографија во која вели дека на претседателот на соседна Србија му подарил икона од светецот Св. Пантелејмон, кој своевремено целиот свој живот го поминал во лекување на болните и во служба на изнемоштените.

РЕКЛАМА
- Реклами -