31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Охрид во зимска идила блеска во боите на ретките болести!

Охрид во зимска идила блеска во боите на ретките болести!

Translate (Eng):[gtranslate]

Охрид во зимска идила блеска во боите на ретките!
Вчеравечер осветлен беше и спoменикот на Свети Климент Охридски заштитникот на Охрид,вобоитенареткитеболести..

„Годинава кампањата се одвива под мотото ’Покажи ја својата реткост, покажи дека се грижиш‘. Во текот на цел февруари ќе имаме активности за подигање на јавната свест дека меѓу нас се и лицата со ретки болести, и дека ако општеството им подаде рака, тие може повеќекратно да му вратат“, вели Гордана Лолеска, од Охрид активист на здружението за ретки болести „Живот со предизвици“.

May be an image of споменик и надворMay be an image of надвор

РЕКЛАМА
- Реклами -