Пукање од огнено оружје во Сараево: Повреден е раперот Буба Корели и неговиот роднина.

Попладнево околу 16:30 часот дошло до пукање од огнено оружје на улицата Џемал Биједиќ во сараевската населба Ступ, во кое две лица биле повредени, пренесуваат регионалните медиуми.

Наводно било пукано во Омар, роднина на музичарот Амар Хоџиќ, попознат како Буба Корели, кој исто така бил со него, пишува „Дневни аваз“. Во инцидентот, според непотврдени информации, Омар бил ранет.

Полициските службеници излегоа на местото на настанот и пронајдоа две повредени лица“, соопштија од Центарот за операции на Министерството на внатрешни работи на кантонот Сараево, од каде додаваат дека повредените биле пренесени на универзитетскиот Клинички центар.

На кратко видео, кое беше објавена на порталот „Кликс.ба“, се прикажани пет лица, но не е познато колку од нив имаат врска со пукањето.

Според првичните информации, едно лице било приведено на местото на настанот под сомнение дека има врска со пукањето.

Неофицијално, пукал син на поранешен полицаец чиј автомобил бил уништен во експлозија во населбата Нова Отока пред неколку месеци.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here