2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаФилипче: За десетина дена ќе бидеме една од ретките земји во Европа...

Филипче: За десетина дена ќе бидеме една од ретките земји во Европа што ќе ги вакцинира сите здравствени работници

Гостин во тема на денот во Дневникот на Сител беше министерот за здравство, Венко Филипче.

Во гостувањето министерот истакна дека за десетина дена Македонија ќе биде една од ретките земји во Европа што ќе ги вакцинира сите здравствени работници кои работат со ковид-пациенти.

Во однос на тоа зошто се чекале три дена од примопредавањето на првите 4.680 вакцини на „Фајзер“ од Србија, министерот рече дека чекањето било поради административни пречки.

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...