23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Жална Вест - Ненајдено почина уште еден познат музичар од Битола

Жална Вест – Ненајдено почина уште еден познат музичар од Битола

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес во тешка сообракајна незгода почина познатиот тапанар од Битола Горан Јосифовски ,Горан повеќе години беше член на Битолската група Екстра бенд ,пред две години ја напушти и реши да и се посфети на фамилијата.Горан беше оженет и има две дечиња. Од неофицијални извори Јосифовски неодамна се вработил како дистрибутер/возач. Загина утринава на работното место и зад себе остави сопруга и две малолетни дечиња

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -