Жална Вест – Ненајдено почина уште еден познат музичар од Битола

Денес во тешка сообракајна незгода почина познатиот тапанар од Битола Горан Јосифовски ,Горан повеќе години беше член на Битолската група Екстра бенд ,пред две години ја напушти и реши да и се посфети на фамилијата.Горан беше оженет и има две дечиња. Од неофицијални извори Јосифовски неодамна се вработил како дистрибутер/возач. Загина утринава на работното место и зад себе остави сопруга и две малолетни дечиња

 

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here