16.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Ветено, остварено: Битолскиот јутјубер Ритко облече уште едно детенце од глава до...

Ветено, остварено: Битолскиот јутјубер Ритко облече уште едно детенце од глава до пети…

Translate (Eng):[gtranslate]

Како што спомнавме во минатото интервју, малкумина знаеа дека Битолскиот Јутјубер Ритко е и голем хуманист, а сега тоа го покажува и јавно, а неговата цел е една, да се подигне свеста на народот за да прават добри дела и останатите, бидеќи во нашата земја доста граѓани се на работ на егзинстеција. На прашњето на Шило Магазин од каде толкава хуманост во последен период, Ритко ни одговори: “Давам зошто знам како е да немаш ништо во животот, до неодамна сум немал ништо и јас, живеев од продажба на дрва и пластика. Но, сега кога почнав да правам вртоглава сума на пари преку Јутјуб сакам луѓето да ме препознаваат и по добро,а не само да ме бие лош глас“.

РЕКЛАМА
- Реклами -