24.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Една печатна грешка на ТВ, од Вицепремиер го направи ВеЦепремиер.

Една печатна грешка на ТВ, од Вицепремиер го направи ВеЦепремиер.

Translate (Eng):[gtranslate]

Љупчо Николовски вицепремиерот со печатна грешка на вести стана веЦепремиер, иако беше една буква погрешена твитерџиите не чекаа многу па се најде одма на листата за исмејување. Во новинарството е нормално е да се погреши, и човечки е да се згреши, но и смеењето е половина здравје нели??? 🙂

РЕКЛАМА
- Реклами -