17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Оливер Спасовски за Шило Магазин: Лицата кои кои сквернавеа гробови и снимаа...

Оливер Спасовски за Шило Магазин: Лицата кои кои сквернавеа гробови и снимаа тик-ток видеа, се приведени…

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициски службеници од ОВР Ресен денеска (18.02.2021) во периодот од 16 до 18.30 часот идентификуваа и извршија службен разговор со тројца малолетници од Ресен (двајца на 16-годишна возраст и еден- 14 години) во врска со објавениот видео материјал на социјалната мрежа „тик-ток“ на кое се сквернават гробови во овој град. Со малолетниците, во присуство на родител, е извршен службен разговор, а по документирање на случајот, во координација со надлежен обвинител ќе бидат поденесени соодветни поднесоци.

РЕКЛАМА
- Реклами -