4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаВелешанец бил приведен за неносење маска, во полициска станица му се слошило...

Велешанец бил приведен за неносење маска, во полициска станица му се слошило при што починал.

Шеесет годишен велешанец починал откако на улица го сопрела полиција поради тоа што не носел маска. Според информациите од МВР настанот се случил вчера во 13.40 часот на улицата Никола Караев, близу училиштето Васил Главинов.

Двајца полицајци го идентификувале велешанецот, и му пишувале казна но тој во еден момент ја грабнал личната карта од нивните раце и почнал да трча. Откако го фатиле го привеле во полициска станица но таму му се слошило. Била повикана итна помош која интервенирала по што иако бил однесен во велешката болница човекот починал.

Телото по барање на јавен обвинител е предадено на обдукција а за настанот е известена и внатрешната контрола на министерството која го истражува случајот.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...