9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаЕксклузивно за Шило: Не ми е криво што лежев на гробот, и...

Ексклузивно за Шило: Не ми е криво што лежев на гробот, и не се каам за тоа, се чуствував како да лежам на кревет.

Полициски службеници од ОВР Ресен вчера (18.02.2021) во периодот од 16 до 18.30 часот идентификуваа и извршија службен разговор со тројца малолетници од Ресен (двајца на 16-годишна возраст и еден- 14 години) во врска со објавениот видео материјал на социјалната мрежа „тик-ток“ на кое се сквернават гробови во овој град. Со малолетниците, во присуство на родител, е извршен службен разговор, а по документирање на случајот, во координација со надлежен обвинител ќе бидат поденесени соодветни поднесоци. На барање од Шило Магазин познатиот јутјубер Ритко го сними момчето кое сквернавеше на гробиштата, и на прашањето дали се кае за тоа тој одговори и така и така, а се чуствувал прекрасно додека лежел на гробот за да заработи повеќе лајкови за на ТикТоК и не сака да каже што го испрашувале во полициска станица….

Во продолжение ви го прикажуваме видеото кое е снимено на наше барање:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...